برگزاری دوره های آموزش برنامه نویسی ویژه کودکان

اسکرچ چیست؟

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی گرافیکی ویژه آموزش برنامه نویسی به کودکان میباشد. این برنامه توسط دانشگاه MIT آمریکا توسعه داده شده است و در دو نسخه اسکرچ و اسکرچ JR در دسترس همگان قرار گرفته است. اسکرچ JR با محیطی بسیار ساده برای کودکانی که حتی توانایی خواندن و نوشتن نیز ندارند مناسب میباشد اما محیط برنامه اصلی اسکرچ کمی پیچیده تر میباشد.

لزوم آموزش برنامه نویسی به کودکان

یکی از مهمترین ویژگیهای بارز هر برنامه نویس توانایی حل مسئله میباشد و بی شک این توانایی با تمرین هدفمند افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین مهمترین ویژگی آموزش برنامه نویسی به کودکان افزایش مهارتهای حل مسئله در کودکان خواهد بود. از طرفی برنامه نویسی روش تفکر منطقی را به دانش آموزان خواهد آموخت. همچنین آموزش برنامه نویسی به کودکان موجب پیشرفت چشمگیری در خلاقیت کودکان خواهد شد.

سن مناسب برای شروع آموزش اسکرچ

همان طور که اشاره شد اسکرچ در دو نسخه در دسترس میباشد که اسکرچ JR محیطی بسیار ساده دارد و برای آموزش برنامه نویسی به کودکان 5 و 6 ساله طراحی شده است اما به تدریج پس از تسلط بر برنامه اسکرچ JR کودکان از سن 8 سالگی میتوانند با برنامه اسکرچ آموزش برنامه نویسی را شروع کنند. یکی از ویژگی های این زبان برنامه نویسی پشتیبانی از زبان فارسی میباشد که همین مطلب کار را برای کودکان بسیار راحت کرده است اما پیشنهاد میشود به تدریج این آموزشها با زبان انگلیسی ادامه پیدا کند زیرا تمام زبانهای برنامه نویسی اصلی در دنیا به زبان انگلیسی میباشد. همچنین ادامه این آموزشها به زبان انگلیسی به یادگیری این زبان نیز کمک خواهد کرد.

سوالات متداول

دانلود نرم افزار اسکرچ

پیشنیاز نصب ویندوز 10 و بالاتر

پیشنیاز نصب مک 10.13 و بالاتر

پیشنیاز نصب ویندوز 10 و بالاتر

پیشنیاز نصب مک 10.13 و بالاتر

فیلم های آموزش اسکرچ

تماس با ما

فهرست