logo-site-sefid

مسئولان مدرسه‌ای در ایتالیا ربات کمک آموزشی را برای دانش‌آموزان ده ساله امتحان کرده‌اند که قرار است انقلابی در صنعت آموزش و تکنولوژی به پا کند. این ربات اندرویدی قرار است به همراه معلم در حوزه‌هایی چون داستان‌نویسی و نمایشنامه نگاری به دانش‌آموزان تدریس کند.

لوکا رینا، معلم ادبیات و مربی روش آموزش‌های دیجیتال که اجرای این پروژه در این مدرسه هماهنگ کرده می‌گوید: «ما در عصری هستیم که تکنولوژی با سرعتی بالا در حال پیشرفت و گسترش است. در نتیجه ما باید خود را برای هماهنگی با این تکنولوژی‌های جدید آماده کنیم. واقعیت این است که ربات‌ها به طور فزاینده‌ای در زندگی ما نقش ایفا خواهند کرد بنابراین ما باید یاد بگیریم که چگونه با آنها ارتباط برقرار کنیم.»

Educational Robot
Educational Robot

این ربات کمک آموزشی بخشی از یک پروژه ۴ ماهه است

که به گفته تولید کنندگانش سه هدف اصلی را دنبال می‌کند. یک دوره مهندسی مکانیک برای آموزش رباتیک و پیشرفت کارایی این ربات، آموزش و پیشرفت زبان ایتالیایی شامل نوشتن داستان و نگارش نمایشنامه هدف دوم آن است و همچنین عنصری مبتنی بر ایجاد مهارت که در آن ربات بتواند توانایی حل معادلات، ارتباط، همکاری و کار گروهی را فرا گیرد.

سازنده این ربات کمک آموزشی آنگلا براوو، مهندس رباتیک است. او در خصوص کارکرد این ربات‌ها می‌گوید: «این ربات‌ها ساخته شده از چهار اجزای اصلی هستند که شامل یک ماژول متحرک، یک ماژول مرکزی که مغز رباط است، یک صفحه نمایش که چهره و احاساسات را نمایش می‌دهد و همچنین یک بلندگو که وظیفه پخش صدا را بر عهده دارد.»

این مهندس روباتیک می‌گوید ایده اصلی‌اش این است که برنامه نویسی از طریق کودکانی که تجربه این کار را ندارند استفاده شود. چرا آنها قصد دارند به صورتی که کودکان نوشتن را می‌آموزند ربات هم این فرآیند را بیاموزد.

نظرسنجی‌ها

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد دانش‌آموزان از کار کردن با این ربات‌ها راضی هستند. مارتا یکی از دانش‌آموزانی است که از کار کردن با این ربات ابراز رضایت می‌کند و می‌گوید: «بچه‌های دیگر مدرسه به ما حسادت می‌کنند چرا که نمی‌توانند با این ربات‌ها کار کنند.» الیسا دیگر دانش‌آموزی است که می‌گوید: «من بیشتر از همه از اینکه ربات صدای من را ضبط کرد لذت بردم.»

رینا معلم مدرسه می‌گوید: «این مسیری طولانی است که ما باید در آن تجربه کسب کنیم. بچه‌ها به مدرسه نمی‌روند که تا یاد بگیرند چگونه از یک کامپیوتر استفاده کنند، این چیزی است که یک دانشکده فنی باید آن‌را انجام دهد، اما هدف ما این است که با آموزش اجباری در خصوص پیشرفت‌های تکنولوژیک به دانش‌آموزان ویژگی‌ها را آموزش دهیم و آنها را به استفاده از ابزارهای دیجیتال ترغیب کنیم.»

ترجمه : بخش خبری صنایع آموزشی چالیکاخبار دنیای رباتیک

رضا قنبری
متخصص آموزش رباتیک

رضا قنبری هستم متخصص آموزش رباتیک با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آموزش الکترونیک

ساخت دزدگیر ساده منزل

از مهم ترین قسمت های یک سیستم امنیتی منزل، سیستم هشدار سرقت آن است.  پروژه ساخت دزدگیر (هشدار سرقت) بر پایه یک سنسور PIR (سنسور

مدار چشمک زن پلیسی با آیسی 555
آموزش الکترونیک

مدار چشمک زن پلیسی با ای سی 555

  در این پروژه قصد داریم مدار چشمک زن پلیسی را طراحی کنیم تا چراغ هایِ چشمک زنی را مشابه چراغِ روی اتوموبیل پلیس, روشن

آموزش ساخت چراغ راهنمایی
آموزش الکترونیک

آموزش ساخت مدار چراغ راهنمایی

در این پروژه ساخت مدار چراغ راهنمایی را خواهیم آموخت , میخواهیم مداری طراحی کنیم که چراغ های راهنمایی یک چهارراه را کنترل کند. این

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.