1. خانه
  2. اخبار دنیای رباتیک
  3. جراحی با ربات ها

جراحی با ربات ها

جراحی-با-ربات

دارای مجوز از آموزش و پرورش

جراحی با ربات ها یا جراحی با کمک ربات ، به پزشكان این امکان را می دهد كه انواع مختلفی از روشهای پیچیده را با دقت ، انعطاف پذیری و كنترل بیشتر از آنچه در روشهای معمول ممكن است انجام دهند. معمولاً با  یک جراحی دارای حداقل تهاجم همراه است. در روش هایی که از طریق برش های ریز انجام می شود و همچنین گاهی اوقات در برخی از روشهای سنتی جراحی باز نیز قابل استفاده است.

درباره جراحی با ربات ها

با سیستم جراحی داوینچی در سال 2000 توسط سازمان غذا و دارو تصویب شد. این روش به سرعت توسط بیمارستان های ایالات متحده و اروپا برای استفاده در معالجه طیف گسترده ای از حالت ها  پذیرفته شده است.

پرکاربردترین سیستم جراحی بالینی رباتیک شامل بازوی دوربین و بازوهای مکانیکی با ابزار جراحی است که به آنها وصل شده است. جراح بازوها را هنگام نشستن در کنسول رایانه در نزدیکی میز عملیات کنترل می کند. این کنسول از جراحی توصیف بهتر ، بزرگنمایی وتصویر 3 بعدی از محل جراحی را نشان می دهد. جراح اعضای دیگر تیم را که در طول عمل کمک می کنند ، هدایت می کند.

چرا این کار انجام شده است؟!

مزایا

جراحانی که از سیستم رباتیک استفاده می کنند در می یابند که در بسیاری از روش ها ، دقت ، انعطاف پذیری و کنترل را در حین عمل تقویت می کند و به آنها اجازه می دهد در مقایسه با تکنیک های سنتی ، موقعیت را بهتر ببینند. با استفاده از جراحی رباتیک ، جراحان می توانند روشهای ظریف و پیچیده ای را انجام دهند که ممکن است با روشهای دیگر مشکل یا غیرممکن باشد. اغلب ، جراحی رباتیک باعث می شود جراحی با حداقل تهاجم امکان پذیر باشد. مزایای جراحی با حداقل تهاجم عبارتند از:

  • عوارض کمتری مانند عفونت محل جراحی
  • درد و ریزش خون کمتر است
  • بهبودی سریعتر
  • جای زخم های کوچکتر و کمتر قابل توجه است

 خطرات

جراحی رباتیک شامل خطر است که برخی از آنها ممکن است شبیه به عمل جراحی باز معمولی مانند خطر اندک عفونت و سایر عوارض باشد

آیا جراحی رباتیک مناسب شماست؟

برای همه گزینه ای مناسب  نیست. با پزشک خود در مورد فواید و خطرات و چگونگی مقایسه آن با سایر تکنیک ها ، مانند سایر انواع جراحی با حداقل تهاجم و جراحی باز معمولی صحبت کنید ممکن است در مراکز پزشکی واقع در موقعیت جغرافیایی شما موجود نباشد.

ترجمه : بخش خبری صنایع آموزشی چالیکاخبار دنیای رباتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

https://chalik.net/wp-content/uploads/2020/11/robotics.teach_.webp

https://chalik.net/wp-content/uploads/2020/11/robotic.kids_.webp

نوشته های مرتبط

فهرست