1. خانه
  2. دسته بندی نشده
  3. صنعت رباتیک ۲۰ میلیون شغل تولیدی را تا سال ۲۰۳۰ تصاحب خواهد کرد

صنعت رباتیک ۲۰ میلیون شغل تولیدی را تا سال ۲۰۳۰ تصاحب خواهد کرد

ربات جایگزین انسان
یک اتاق فکر انگلیسی در گزارشی عنوان کرد صنعت رباتیک ۲۰ میلیون شغل تولیدی را تا سال ۲۰۳۰ حذف خواهد کرد. طبق این گزارش بیش از ۱.۷ میلیون شغل تولیدی از سال ۲۰۰۰ تاکنون به دلیل استفاده کارخانه ها از ربات ها از بین رفته است. بررسی های یک اتاق فکر انگلیسی نشان می دهد به دلیل رشد صنعت رباتیک تا سال ۲۰۳۰ حدود ۲۰ میلیون شغل تولیدی از بین خواهد رفت. این اتاق فکر عنوان می کند بیش از ۱.۷ میلیون شغل تولیدی از سال ۲۰۰۰ تاکنون به دلیل استفاده کارخانه ها از ربات ها از بین رفته است. اگر این آمار را به تفکیک موقعیت جغرافیایی در نظر بگیریم صنعت رباتیک حدود ۴۰۰ هزار شغل در اروپا، ۲۶۰ هزار شغل در آمریکا و ۵۰۰ هزار شغل در چین را حذف کرده است.
همچنین این گزارش نشان می دهد میزان رباتیک سازی خطوط تولید در سراسر دنیا به میزان چشمگیری در حال افزایش است و طبق آمار فقط از سال ۲۰۱۰ تاکنون سهام شرکت های ربات های صنعتی بیش از ۲ برابر رشد داشته است.
صنعت رباتیک

رشد صنعت رباتیک و نابودی شغل ها 
بررسی های محققان نشان می دهد هر ربات جدیدی که در یک کارخانه مورد استفاده می گیرد، حدود ۱.۶ شغل تولیدی را از بین می برد. از سویی طی ۵ سال آینده استفاده صنایع خدماتی در استفاده از ربات ها افزایش پیدا می کند که شغل های قسمت های لجستیک، سلامتی، خرده فروشی، سیاحتی و حمل ونقل نیز به میزان چشمگیری تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

البته همین بررسی ها نشان می دهد ربات ها می توانند باعث شکل گیری میلیون ها شغل جدید شوند و میزان بهره وری را به میزان زیادی افزایش دهند. همچنین تا سال ۲۰۳۰ نصب ربات ها حدود ۳۰ درصد رشد خواهد کرد که این میزان باعث می شود تولید ناخالص جهانی ۵.۳ درصد افزایش پیدا کند.

منبع techrepublic

ترجمه : بخش خبری صنایع آموزشی چالیکاخبار دنیای رباتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست