ربات-ضد-عفونی-کننده

ربات ضدعفونی کننده – راهکاری مناسب برای ریشه کن کردن بیماری های واگیردار

این روزها، ربات ضدعفونی کننده ی چین در بیمارستان ها، خیابانها و تقریبا در هر جایی که کاربردی داشته باشند دیده می شوند. ربات های ضدعفونی کننده در کنار ربات های تحویل غذا و رباتهای پرستار نقش فعالی در تامین سلامت جامعه ایفا می کنند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری بیزینس اینسایدر ، استفاده از تکنولوژیهای ضدعفونی کننده برای کنترل شیوع کرونا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. طبق آمارهای جدید، شیوع کرونا که از چین آغاز شده است ، به کشته شدن 3،300 نفر در سراسر جهان ومبتلا شدن بیش از 97000 نفر منجر شده است.

ویروس کرونا عامل بیماری جدیدی به نام COVID-19 است و حداقل در86 کشور دیگر(غیر از چین) شیوع پیدا کرده است، در کشور چین از ربات ها با هدف به حداقل رساندن شیوع  COVID-19 استفاده می شود.

ربات ضدعفونی ویروس

در ووهان که  شیوع ویروس کرونا از آنجا شروع شده است، یک نوع ماده ضدعفونی کننده  توسط ربات ها در منطقه مسکونی شهر پاشیده می شود. پرسنلی که نظافت شهر را بر عهده دارند نیز با اسکوتر رباتیک وضعیت پخش کردن مواد ضدعفونی را کنترل می کنند.

ربات ضدعفونی کننده

ربات های گشت زن هم در اطراف بیمارستانها حرکت می کنند و علاوه بر کنترل دمای بدن افراد، فضا را ضدعفونی می کنند.

ربات از بین برنده ویروس

بعضی ربات ها در فضای داخل بیمارستانها حرکت می کنند و محیط بیمارستان را ضدعفونی محیط می کنند.

ضد عفونی با ربات در چین

رباتهای شهرهانگژو

در شهر هانگژو  ربات ها از طریق کنترل از راه دور هدایت می شوند. روبات های ضد عفونی کننده هانگژو تفاوت های چشمگیری با ربات های ووهان دارند. این ربات ها بیشتر ظاهری شبیه به مخازن متحرک دارند.

ضد عفونی با ربات

یکی دیگر از ربات های ضد عفونی کننده رباتی است که قادر به بالا رفتن از پله ها و فضاهای غیرهمسطح است.  این ربات می تواند حدود 100 پله را در یک ساعت ضدعفونی و تمییز کند. این ربات بدون نظارت انسان عمل می کند و این عامل باعث می شود تعداد افرادی که در بیمارستان در معرض این ویروس خطرناک قرار دارند به کمترین میزان برسد.

ربات ضد عفونی کننده

تحویل دادن غذا هم فرصتی برای شیوع ویروس کرونا است ، بنابراین برخی از شهرها ربات ها را در خدمت رسانی و آماده سازی مواد غذایی درگیر کرده اند.این ربات ها غذا را به رستوران ها در شهر هانگژو تحویل می دهند.

ترجمه : بخش خبری صنایع آموزشی چالیکاخبار دنیای رباتیک

رضا قنبری
متخصص آموزش رباتیک

رضا قنبری هستم متخصص آموزش رباتیک با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
آموزش الکترونیک

راه اندازی سنسور تشخیص رنگ با آردوینو

آموزش تشخیص رنگ آردوینو – سنسور رنگ TCS230 یا TCS3200 در این آموزش راه اندازی سنسور تشخیص رنگ با آردوینو را یاد می‌گیریم که چگونه

آموزش الکترونیک

راه اندازی ماژول ds3231 با آردوینو

آموزش آردوینو و ساعت زمان واقعی DS3231 در این آموزش آردینو راه اندازی ماژول ds3231 با آردوینو را یاد خواهیم گرفت. شما می‌توانید برنامه آموزشی

آموزش الکترونیک

ذخیره اطلاعات در آردوینو

آموزش ذخیره اطلاعات در آردوینو وکارت SD در این آموزش آردینو ما یاد می‌گیریم که چگونه از یک ماژول کارت SD با برد آردینو برای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *