آموزش رباتیک
آموزش رباتیک
آموزش رباتیک
ثبت نام کلاسهای آنلاین ویژه مربیان

آموزش رباتیک در مدارس و آموزشگاه ها

صنایع آموزشی چالیک از سال 1388 مشغول فعالیت در زمینه آموزش رباتیک در مدارس و مراکز آموزشی بوده است. این مجموعه با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص امکان اعزام نیرو به مراکز متقاضی جهت آموزش دوره ی رباتیک برای دانش آموزان در سطوح مختلف را دارد.

همچنین این مرکز این امکان را دارد تا مربیان معرفی شده از سوی مراکز آموزشی را چنانچه دارای شرایط لازم باشند در دوره های آموزشی خود پذیرش نمایند تا این عزیزان برای تدریس در دوره های رباتیک آماده گردند.

مهمترین هدف دوره های آموزش رباتیک در صنایع آموزشی چالیک یادگیری بر پایه آزمایش و بازی در قالب الگوی آموزشی STEAM میباشد. علاقمندان به استفاده از خدمات این مجموعه میتوانند با ما تماس بگیرند.

ابزار مناسب برای آموزش رباتیک

شیوه های متفاوتی برای آموزش رباتیک در دنیا وجود دراد که شامل استفاده از قطعات و بسته های آماده و ساخت در محیط کارگاهی میباشد. هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی میباشد و شرکت های معتبری در دنیا وجود دراد که هرکدام به یکی از این شیوه ها آموزشهای خود را ارائه میدهند.

در روش اول آموزش رباتیک خطرات محیط کارگاهی حذف میگردد و سرعت ساخت بالا میرود و همچنین هزینه ها ساخت ربات پایین خواهد آمد اما مهمترین مزیت در شیوه ساخت کارگاهی این خواهد بود که شما میتوانید ایده های شخصی خود را بدون محدودیتهایی که استفاده از المانهای آماده ایجاد میکند بسازید.

اما در واقع استفاده از این دو روش به تنهایی مناسب نخواهد بود و بهترین شیوه ترکیب این دو شیوه برای آموزش رباتیک خواهد بود. در واقع در مراحل اولیه آموزش و سنین پایینتر استفاده از روش اول و یادگیری مفاهیم پایه در زمانی کوتاه و با افزایش مهارتها و افزایش سن دانش پذیران استفاده از روش ساخت کارگاهی توصیه میشود.

شیوه های نوین آموزشی در دنیا

در سالهای اخیر کشورهای پیشرفته الگوی آموزشی نوین در قالب بازی و آزمایش را در سرفصلهای آموزشی خود قرار داده اند. این متد جدید با نام STEAM در برگیرنده شاخه های مختلف علوم میباشد.

در این راستا رباتیک با توجه به ظرفیت و گستردگی آن در حوزه های مختلف علوم به عنوان یکی از موثرترین ابزارها در این شیوه آموزشی مورد استفاده قرار میگیرد. صنایع آموزشی چالیک با الگوبرداری از صنایع آموزشی پیشرو در دنیا تلاش دارد با بهره گیری از متخصصان داخلی و بومی سازی این آموزشهای رباتیک بر اساس سرفصلهای کتب درسی گامی مهم در زمینه تحول آموزش در ایران بردارد.

چالیک

سن مناسب برای شروع به آموزش رباتیک

اخیرا ساخت ربات در دنیا در گروه های سنی 6 سال به بالا در مدارس ترویج پیدا کرده است. اما آیا این سن برای شروع کار رباتیک مناسب است؟ ابتدا باید بدانیم در ساخت ربات ها در هر سن اهداف گوناگونی تعریف شده است و اصلا هدف در سنین پایین ساخت رباتهای پیچیده و آشنایی با مفاهیم پیشرفته نمیباشد.

معمولا در گروه های سنی پایین هدف از برگزاری رباتیک افزایش مهارتهایی همچون تمرکز , قدرت دست , خلاقیت , تجسم فضایی  و  … میباشد. در این سن این کلاسها بیشتر بر مفاهیم مکانیکی ملموس مانند حرکت انتقال نیرو و مکانیزمهای ساده تمرکز خواهد داشت.