درست مثل هر حرفه ی دیگری ، آموزش رباتیک نیاز به مجموعه ای بی نظیر از مهارت های سخت افزاری و نرم افزاری دارد. شما ممکن است در الکترونیک خوب باشید ، اما آیا شما در همه ی “زمینه های فکری “مهارت بالایی دارید ؟ آیا می توانید در همه ی موضوعات و در  رشته های مختلف تصمیمات آگاهانه بگیرید؟ آیا شما  در هر لحظه می توانید بین ایده های مختلف ارتباط معنادار برقرار کنید؟ روباتیک کارهای خوب مهارت های مختلفی دارند که از علوم وسیع و گسترده  در رشته های مختلف مهندسی پشتیبانی می کنند.

چگونه آموزش رباتیک را شروع کنیم

شما ممکن است در ابتدای کار آموزش رباتیک باشید و بخواهید بدانید که چطور شروع کنید . یا اینکه ممکن است مدت ها با ربات ها کار کرده باشید ، اما در هر مرحله ای که باشید ، باید بدانید که رباتیک کارها نوع منحصر به فردی از مهندسین هستند. مسیر رسیدن به مهارت در رباتیک ، شما را در مسیر رشته های مختلف مهندسی قرار می دهد. بر خلاف انواع دیگر مهندسی ، شما باید در زمینه های فنی متنوعی مهارت داشته باشید ، حتی اگر در همه

آنها متخصص نباشید.

برای تسلط بیشتر در رشته های مختلف ، روباتیک کارهای ماهر , دانش فنی خود را با مهارت های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری پشتیبانی می کنند.

آموزش رباتیک

چه نوع شخصیتی در رشته ی رباتیک کار می کند؟

روبوتیک کارها ترکیبی از تناقضات هستند.به طور جزئی نگر ، ما در جزئیات دقیق تخصص های خود مهارت داریم و به طور کلی نگر ، ما قادر به دیدن “تصویر بزرگ” هستیم – امکانی که وسعت دانش ما به ما می دهد. هر حرفه ای نیاز به  یک تعادل متفاوتی از مهارتها دارد. یکی از سیستمهای طبقه بندی مشاغل ، که توسط روانشناسان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد ، کد هلند است. این کدها انتخاب های حرفه ای افراد را بر اساس نوع شخصیت

و مجموعه مهارت هایشان ارائه می دهند.

براساس این نظریه ، مهندسان رباتیک عمدتاً در رده های فکری (تحقیق گرا ) و عملی (واقعیت گرا) قرار می گیرند. این بدان معنی است که روباتیک کارها باید ترکیب خوبی بین این دو سبک مخالف باشند. افراد “تحقیق گرا” عموما دوست دارند با تفکر ، خواندن و مطالعه مشکلات را حل کنند. از طرف دیگر ، افراد “واقع گرایانه” بسیار عمل گرا هستند – آنها دوست دارند با “کثیف شدن دستانشان”  یعنی لمس کردن و تجربه کردن مشکلات را حل کنند. رباتیک تعادل ظریفی بین مطالعه زیاد و ریز بینی  و کار کردن روی اجسام فیزیکی است .

10 مهارت اساسی همه رباتیک کارهای خوب دارند

برای اینکه هم  جزئی نگرها و هم کلی نگر ها – و هم عملی و هم فکری باشند آموزش رباتیک نیاز به مجموعه خوبی از مهارتهای پشتیبانی دارد. در این لیست ما 25 مهارت شغلی گرفته ایم و آنها را در 10 مهارت اساسی برای روباتیک ها قرار داده ایم.

 سیستم تفکر

یک مدیر پروژه یک بار به من گفت که بسیاری از افراد دارای مدرک رباتیک ، مدیر پروژه یا مهندس سیستم از کار در می آیند . این جمله خیلی معنا و مفهوم دارد ، زیرا ربات ها سیستم های بسیار پیچیده ای هستند. ما باید در مکانیک ، الکترونیک ، الکترونیک ، برنامه نویسی ، سنجش و حتی روانشناسی و شناخت خوب باشیم.

یک رباتیک کار خوب قادر به درک نحوه کار همه این سیستم های مختلف در کنار هم است و با همه ی نظریه ها در زمینه ی آن رشته سازگار است. در حالی که ، یک مهندس مکانیک می تواند منطقی بگوید: “این کاربرنامه نویسی است یا یک مشکل الکتریکی و کار من نیست” ، یک رباتیک کار باید به خوبی در همه تخصص های مختلف شناخت کافی داشته باشد. بنابراین ، مهارت هایی مانند تجزیه و تحلیل سیستم ها و ارزیابی سیستم ها برای یک روباتیک کار بزرگ بسیار مهم هستند.

  1. برنامه نویسی

برنامه نویسی یک مهارت بسیار اساسی برای رباتیک است. فرقی نمی کند که شما در سیستم های کنترل سطح پایین (فقط با استفاده از MATLAB برای طراحی کنترل کننده ها) کار می کنید یا اینکه یک متخصص رایانه باشید که سیستم های علمی سطح بالایی را طراحی می کنید. مهندسان رباتیک می توانند در هر مرحله از برنامه نویسی درگیر شوند. تفاوت اصلی بین رباتیک و سایر رشته های برنامه نویسی این است که برنامه نویسی روباتیک با سخت افزار ، الکترونیک و دنیای واقعی (عملی ) ارتباط برقرار می کند.

بیش از 1500 زبان برنامه نویسی در جهان وجود دارد. اگرچه واضح است که شما نیازی به یادگیری همه آنها ندارید ، یک روباتیک خوب “برنامه نویس ذهنی ” خواهد بود. در صورت نیاز و یادگیری هر زبان جدید ، می تواند ما را به زیبایی راهنمایی کند …

  1. یادگیری فعال

مباحث زیادی در رباتیک وجود دارد که یادگیری همه آنها برای یک پروژه  قبل از اینکه به آن « نیازی داشته باشید غیرممکن است. حتی بعد از 5 سال کارشناسی ارشد رباتیک و دکتری 3 ساله ، فقط  مباحث سطحی رباتیک را آموخته بودم. یادگیری فعال و خوب یک مهارت اساسی در کل حرفه شماست. بنابراین ، داشتن سطح مناسب خواندن درک مطلب و درک استراتژی های یادگیری که شخصاً برای شما کار می کنند به شما کمک می کند در هنگام نیاز سریع و آسان چیزهای جدید را یاد بگیرید.

  1. ریاضیات

مهارت های “اصلی” زیادی در رباتیک وجود ندارد (یعنی مباحثی که نمی توانید همزمان با آن یاد بگیرید). یکی از این مهارت های اصلی ریاضیات است. احتمالاً موفقیت در رباتیک بدون درک خوب حداقل جبر ، حساب و هندسه ، دشوار است. علت آن هم این است که ، در سطح پایه ، رباتیک متکی به درک و تسلط بر مفاهیم انتزاعی است  و رباتیک ریاضیات را بعنوان معادله نشان می دهد. هندسه برای درک مباحثی مانند علم حرکت اشیاء و طراحی تکنیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  1. ریاضیات کاربردی

برخی افراد (مثلاً ریاضیدانان محض) هستند که فقط نیاز دارند که بدون استفاده از مفاهیم در دنیای واقعی ، ریاضیات را حل کنند. روباتیک کارها این نوع شخصیت را ندارند. مهارت در ریاضیات کاربردی برای رباتیک مهم است ،چون دنیای واقعی هرگز به اندازه ریاضیات دقیق نیست. توانایی تصمیم گیری در مورد اینکه نتیجه محاسبه “به اندازه ای خوب است که در واقعیت کار کند” یک مهارت اصلی برای یک مهندس روباتیک است.

  1. قضاوت و تصمیم گیری

یک رباتیک کارخوب بودن به معنای این است که یکسره باید تصمیمات مهندسی بگیرید . آیا باید با ROS یا سیستم دیگری برنامه بنویسید؟  چند بازو باید به ربات خود بدهید؟ از کدام سنسورها باید استفاده کنید؟ رباتیک پر از انتخاب است و تقریبا هیچ وقت یک راه حل صحیح وجود ندارد.

به لطف وسعت و گستردگی علم رباتیک کارها ، ممکن است موقعیت بهتری نسبت به مهندسین رشته های تخصصی تر داشته باشید . قضاوت و تصمیم گیری برای حل مسائل در موقعیت شما ضروری است. مهارت در تفکر تحلیلی به شما امکان می دهد مشکل را از زوایای مختلف تحلیل کنید در حالی که مهارت های تفکر انتقادی به شما کمک می کند تا از منطق و استدلال برای تعادل نقاط قوت و ضعف هر راه حل استفاده کنید.

  1. روابط اجتماعی خوب

به عنوان یک رباتیک کار ، شناخت کلی شما از علوم باعث می شود تا مجبور باشید مفاهیم را برای غیر متخصصان توضیح دهید. به عنوان مثال ، شاید یک برنامه نویسی سطح بالا را برای یک مهندس مکانیک یا یک مشکل مکانیک سازه برای یک دانشمند کامپیوتر توضیح دهید. رباتیک کارهای خوب کانال ارتباطی بین رشته های مختلف هستند.

بنابراین مهارت های ارتباطی بسیار مهم است. توانایی استفاده از مهارت های گفتاری و نوشتاری بسیار موثر است. همچنین ، اگر مهارتهای آموزش دادن خوبی دارید ، این یک امتیاز عالی محسوب می شود.

  1. مهارت طراحی

مهارت در طراحی فناوری به معنای توانایی طراحی چیزهایی است که در واقع کار می کنند. همچنین به این معنی است که می توان فهمید که چرا چیزی به درستی کار نمی کند و راه حل های ممکن را بتوان پیدا کرد و این یعنی مهارت در تعمیر. رباتیک طیف وسیعی از فناوری ها را در بر می گیرد ، بنابراین مهارت در طراحی فناوری به این معنی است که می توانید منشأ مشکلات را پیدا کرده و راه حل های مؤثری پیشنهاد دهید.  یک قابلیت جادویی برای “درست کردن ” (هر چیزی که باشد و به هر صورتی که خراب شده باشد) یکی از نشانه های یک روباتیک کار واقعی است.

  1. حل مسائل پیچیده

همانطور که از مهارت های قبلی دیدیم ، مهارت های حل مسائل  پیچیده از مهارتهای اصلی بسیاری از  رباتیک کارهاست. که شامل پیش بینی مشکلات ، برای رفع مشکلات قبل از بروز آنهاست ، و در صورت بروز مشکلات عیب یابی آنها.

  1. استقامت

سرانجام ، با توجه به ماهیت پیچیده آموزش رباتیک ، استقامت یک مهارت کاملاً اساسی است. این مسئله ممکن است استقامت در تلاش برای یافتن راه حل برای یک مشکل به خصوص و دشوار ، یا استقامت در تلاش برای توضیح یک موضوع پیچیده برای دیگران باشد. رباتیک کارهای خوب همچنین با اسقامت و  اعتماد بنفس کامل  کارهای خورا پشتیبانی می کنند و ثابت می کنند که مهارت رباتیک یک مهارت علمی و قابل انعطاف  است .

الکس اوون-هیلبی الکس اوون-هیل. 17 سپتامبر 2018