در این قسمت از آموزش رباتیک قصد داریم تا از طریق یک فایل تصویری مراحل ساخت یک ترازوی دو کفه را به شما آموزش دهیم. ترازوهای دو کفه در گذشته برای اندازه گیری وزن اجسام استفاده میشده. در واقع یک بخش از این آموزشها آشنایی با مکانیزم و عملکرد قطعات مختلف مکانیکی میباشد که شامل ماشینهای ساده و مکانیزمهای پیچیده میباشد.

در این ترازو مبحث اصلی مورد نظر بحث تعادل و تقارن میباشد که در واقع اصلیترین پارامتر برای کار کردن این ترازو ها میباشد.

ابزار به کار رفته در ساخت این ترازو

برای ساخت این ترازو از قطعات و المانهای فلزی استفاده شده که با پیچ و مهره به یکدیگر متصل میشوند و ابزار مناسبی برای آموزش رباتیک از سنین 6 سال به بالا میباشد. برای تهیه این ابزار میتوانید به فروشگاه صنایع آموزشی چالیک مراجعه نمایید.

توجه نمایید این قطعات دارای تنوع زیادی در ابعاد و شکل ظاهری میباشند و ما باید با توجه به طرح خود گزینه های مناسبی را انتخاب نماییم. همان طور که گفته شد اتصال این قطعات با استفاده از پیچ و مهره میباشد اما شما میتوانید در مکانهایی از واشر برای بالا بردن استحکام این اتصالات استفاده نمایید.

توضیحات در مورد فیلم

توجه نمایید این فیلم آموزش رباتیک در چند بخش ارائه میگردد. ابتدا چند قطعه را به صورت جداگانه خواهیم ساخت و سپس این قسمت ها را به یکدیگر مونتاژ میکنیم. در این روش از ساخت اهمیت دارد که دقت نمایید تا به تعداد مورد نیاز از هر قطعه بسازید به عنوان مثال شاید از قطعه ای به اندازه 2 عدد یا بیشتر نیاز داشته باشد که در فیلم به آن اشاره گردیده و شما باید این نکات را که در طول فیلم به آن اشاره میگردد مورد توجه قرار دهید. همچنین به زاویه های مختلفی که حین نمایش فیلم از قطعه نشان داده میشود توجه نمایید.