روبات ها در حال تصرف جهان هستند. خوب ،هنوز نه بطور کامل  اما آنها تقریباً در هر صنعتی ، از مراقبت های بهداشتی و تولید گرفته تا دفاع و آموزش ، به طور فزاینده ای گسترش می یابند.

 

شرکتهای استارات آپ رباتیک را بشناسید:

فناوری CANVAS

شرکت فوق پیشرفتهPiaggio

ربات سخت کوش

شرکت علم دینامیک بوستون

شرکت رباتیک Bluefin

شرکت هوانوردی کاربردی

شرکت روباتیک دست چپ

درونسنس

شرکت اتوماسیون Harvest

شرکت رباتیک Rethink

در شرکت های روباتیک در سراسر آمریکا ، همکاری بخش فنی و مهندسی در تولید برخی محصولات واقعاً خلاقانه  است – رباتها کارهایی را که انجام می دهند که انسان ها هم به طور معمول انجام داده اند ، فقط  بصورت بهتر . که شامل جوشکاری ، آموزش ، مونتاژ اتومبیل یا انجام عمل جراحی است ، این اختراعات  واقعا سبک زندگی و کار ما را تغییر می دهند.

 

فن آوری CANVAS

تخصص : صنعتی ، لجستیک

محل : بولدر ، کلرادو

 

CANVAS چه می کند: CANVAS یک مجموعه رباتیک مستقل برای استفاده در  فضای داخل کارخانجات و کارخانه های تولیدی ایجاد می کند. مجهز به دوربین های استریو که دارای نمای سه بعدی کاملاً از کف تا سقف ، سنسورهایی هستند که به عنوان «ضربه گیر مجازی» و چراغ های روشن LED که به افراد نسبت به حضور آنها هشدار می دهند ، داده های زمان واقعی را درباره مدت زمان مسیر ، تنگناها و سایر عوامل جمع آوری و ارسال می کند. که این داده ها بر ایمنی و کارایی محل کار تأثیر می گذارد.

 

 

 

برنامه های کاربردی رباتیک و جمع آوری سریع اطلاعات  piaggio

Piaggio Fast Forward

تخصص: تدارکات ، تصاویر کامپیوتری

مکان: بوستون ، ماساچوست

 

این شرکت چه می کند: شرکت Piaggio Fast Forward از گروه  تخصصی Piaggio است که اسکوتر وسپا را برای شما به ارمغان آورده است . یک شرکت روباتیک تخصصی در زمینه ی شناسایی و ایجاد راههای جابجایی راحت و روانتر افراد و کالاها . پرچمداران این شرکت ، gita ، یک شرکت حمل کننده تلفن همراه است که افراد هر محدوده ای را می تواند دنبال کند واشیاء  تا وزن 45 پوند را حمل می کند. ربات گیتا می تواند برای حمل همه چیز ازجمله کتابهای سنگین بین کلاس ها تا مواد غذایی استفاده شود.

 

 

شرکت روباتیک Sphero

تخصص : آموزش ، بازی

محل سکونت: بولدر ، کلرادو

 

چه کار می کند: در حال حاضر شرکت Sphero یک توپ روباتیک معروف و مشهور در جهان اختراع کرده است ، که در کلاسهای درس در سراسر جهان برای تدریس از طریق بازی استفاده می شود. علاوه بر توپ اصلی ، محصولات دیگر شامل Sphero 2.0 و Sphero Mini و همچنین روبات های مسابقه ای با قابلیت برنامه به نام های Ollie و Darkside هم ساخته شده اند . برنامه Sphero Edu تبدیل به قطب برنامه نویسی ربات ها و سایر موارد شده است.

 

 

ربات سخت کوش

تخصص : بهداشت و درمان

مکان: آستین ، تگزاس

 

چه می کند: روبات های هوش مصنوعی Diligent برای همکاری با افراد در محیط های روزمره طراحی شده اند. ربات هوشمند  “Moxi” را می توان تنها برای انجام کارهای لجستیک در بیمارستان ها مانند راه اندازی اتاق های بیمار و باز کردن اتاق های تجهیزات ،بکار برد. ربات موکسی  که قادر به حرکت در راهروهای بیمارستان و سایر مکانهای تنگ است دارای “هوش اجتماعی” است و با حرکاتی چون حرکات سر و روشن شدن چشمهای LED طراحی  شده است.

 

 

شرکتهای رباتیک PickNik

تخصص : ماشین آموزشی ، صنعتی

محل سکونت: بولدر ، کلرادو

 

چه کاری انجام می دهد: PickNik مجموعه گسترده ای از خدمات دارد که شامل برنامه ریزی حرکت ، حرکات معکوس پیشرفته ، کنترل زمان واقعی ، جلوگیری ازتصادفات ، ادغام Ros های سفارشی ، ناوبری دو بعدی ، واقعیت مجازی ، مدل سازی روبات ها ، یادگیری ماشین تجزیه و تحلیل فضای کاری و موارد دیگر است.

 

 

شرکت روباتیک Anybots

تخصص : بهداشت و درمان ، آموزش و پرورش

مکان: سان خوزه ، کالیفرنیا

 

چه می کند: روبات های Anybots  دارای تجهیزات بلندگو ، دوربین و صفحه نمایش فیلم ، به عنوان تصاویر از راه دور هستند که از طریق یک رابط مبتنی بر مرورگر کنترل می شوند و از طریق Wi-Fi به وب متصل می شوند. در واقع انگار که شما در شیکاگو هستید و می خواهید در تایوان هم باشید. روبات شما – که دارای یک سیستم داخلی است ، قابلیت پخش مستقیم ویدیو را دارد و با کلیدهای جهت دار روی صفحه کلید رایانه شما هدایت می شود – می تواند در حالت آماده باش عمل کند.

 

 

شرکت  روباتیک Boston Dynamics

بوستون دینامیک

تخصص : نظامی ، نرم افزاری

مکان: والسهام ، ماساچوست

 

چه می کند: Boston Dynamics میزبان ربات های مختلفی است که دارای مهارت انسانی وشبه حیوانی هستند. بعنوان مثال: SpotMini وجود دارد ، “یک ربات زیرک که از اجسام استفاده می کند ، از پله ها صعود می کند ، و در دفاتر ، خانه ها و بیرون از منزل فعالیت خواهد کرد.” اطلس ، یک ” ربات انسان نمای پویا ” است که “از تعادل و مهارت های بدن برای دستیابی به استفاده از موبایل دو دست استفاده می کند”. و ربات WildCat (گربه ی وحشی)  ، موجود چهار پای سریعی که “برای حفظ کشش و تعادل ، از یک ماشین برقی که مانند سگ یا اسب استفاده می کند و با تکیه به چرخ خود تعادلش را حفظ می کند.”

 

 

شرکت رباتیک  ساركوس

صنعت: هوافضا ، انرژی ، سخت افزار

مکان: سیاتل ، واشنگتن

 

چه می کند: ساركوس سه نوع مختلف ربات ساخته است كه كاركردهای بسیار متفاوتی دارند. روبات Guardian Used S که در مخازن ذخیره سازی ، وسایل نقلیه و موارد دیگر هنگام انتقال اطلاعات استفاده می شود و از راه دور قابل استفاده است ، می تواند با زمین سخت مانند پله ها و همچنین مارهای موجود در لوله ها مقابله کند . ربات  The Guardian ™ GT برای کارهای مختلفی مانند بلند کردن و جوشکاری های  سنگین ساخته شده است. همچنین دارای برنامه های پاسخ گو ، تدارکات و برنامه های بشردوستانه بکار می رود. روبات   Guardian ™ XO® “یک کت و شلوار اسکلتی صنعتی است که با استفاده از آن و قدرت و استقامت انسان را بدون محدود کردن آزادی حرکت اپراتور بهبود می بخشد.”

 

 

شرکتهای روباتیک Barrett Technology

فناوری بارت

تخصص : صنعتی ، بهداشت و درمان

مکان: نیوتن ، ماساچوست

 

این شرکت چه کاری انجام می دهد: شرکت بارت دستها و دستهای مفصلی تولید می کند – بطوریکه این شرکت را  “سازنده ی دستهای روباتیک پیشرفته  ” می نامند – در انواع مختلف برنامه ها ، بازوی WAM® از “مزایا و مهارت دست انسان ” تقلید می کند. سری BH8  BarrettHand ™ می تواند مجموعه ای از اشیاء مختلف را بازسازی کند . و ربات  Burt® هم  برای آموزش توانبخشی اندام فوقانی و تحقیقات رباتیک طراحی شده است.

13 مارس 2019

بروزرسانی شده: 24 فوریه 2020

نوشته شده توسط مایک توماس

ادامه دارد…