شرکت رباتیک  BLUEFIN

تخصص : خودرو ، فناوری دریایی

مکان: کوئینسی ، ماساچوست

 

آنچه این شرکت انجام می دهد:  شرکت  Bluefin بخشی از شرکت  General Dynamics است که زیردریایی های بدون سرنشین و اتومات  (UUV / AUV)  برای مشتریان  بخش های دفاعی ، تجاری و علمی می سازد. سفارشات این شرکت شامل بیش از 70 سنسور مختلف در 100 نوع وسیله نقلیه است.

 

 

شرکتهای رباتیک کاربردی هوانوردی

تخصص : کشاورزی ، دفاعی ، هوش مصنوعی

مکان: آستین ، تگزاس

 

آنچه این شرک انجام می دهد : شرکتت هوانوردی کاربردی وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد)  تولید می کند و  محصول اصلی آن  Albatross برقی ثابت که  در بخش های مختلفی از کشاورزی و تحقیقات گرفته تا مدیریت و دفاع در برابر سوانح استفاده می شود.

 

 

 

شرکت های روباتیک پترونیک

لوازم الکترونیکی

تخصص:  حیوانات خانگی

مکان: شیکاگو ، ایلینویز

 

آنچه این شرکت انجام می دهد: پترونیک یک اسباب بازی خودکار گربه به نام موس می سازد.این ربات با داشتن دمهای قابل تعویض ، باعث می شود که هر بار که گربه ی  شما آن را تعقیب می کند ، متفاوت به نظر می رسد. این ربات از طریق برنامه ی تلفن هوشمند Android یا iOS کاملاً قابل کنترل است.

 

 

صنایع رباتیک AMP

تخصص: نظافت

مکان: دنور ، کلرادو

 

آنچه این شرکت انجام میدهد :  ( دستکاری و ادراک خودمختار) یک سیستم روباتیک را به نام Cortex می سازد ، که می تواند در محیط های متنوعی (زباله مخلوط ، ساخت و ساز ، تخریب و غیره) مورد استفاده قرار بگیرد و از طریق هوش مصنوعی نورون برای سرعت و بهینه سازی برنامه ریزی شود.این ربات مواد قابل بازیافت را از یک تسمه نقاله جدا می کند. اهداف نهایی و ایده آل های این شرکت عبارتند از: “توان بالاتر ، افزایش درآمد کالاها ، کیفیت بهتر وزن و نرخ کار ثابت در طول زمان.”

 

 

 

شرکت رباتیک دست چپ

تخصص : صنعتی

محل : لانگ مونت ، کلرادو

 

آنچه این شرکت انجام می دهد : روبات های تجاری دست چپ  که اخیرا فعالیت داشته اند برای کارهای بیرونی بویژه برفروبی  با استفاده از SnowBot Pro خودران این شرکت طراحی شده اند. این ربات که از راه دور و به صورت آنلاین کنترل می شود ، از GPS ، شتاب سنج و ژیروسکوپ استفاده می کند تا در یک مسیر از پیش برنامه ریزی شده حرکت کند. همچنین برای محافظت در مقابل موانع به سنسورهایی مجهز شده و داده های زمانی واقعی را در مورد وضعیت فعلی و محیط فعلی خود ثبت می کند.

 

رباتیک مدولار

تخصص : آموزش و پرورش

مکان : بولدر ، کلرادو

 

آنچه این شرکت انجام می دهد : ماژولار این امکان را فراهم می کند تا قطعه های   Cubelets و روبات MOSS  خیلی سریع و بهم پیوسته ساخته شود و این روش  به  “تفکر محاسباتی” و پیدا کردن روشهای بهتر حل مسئله دانش آموزان از طریق یادگیری مبتنی بر بازی کمک می کند. بر اساس اظهارات این شرکت ، “دانش آموزان می توانند با استفاده از قطعات این ربات برای مدل سازی رفتارهای دنیای واقعی الهام گرفته و ربات  خود را به آسانی طراحی نمایند.”

 

شرکت پهباد رباتیک

DRONESENSE

تخصص :امنیت عمومی ، نرم افزار

مکان: آستین ، تگزاس

 

آنچه این شرکت انجام می دهد : هواپیماهای بدون سرنشین را برای کاربرد های امنیت عمومی ، به ویژه مواقعی که آتش نشانان و پلیس  درگیرهستند می توان بکار برد ، این ربات  می تواند به عنوان اولین مامور برای بررسی صحنه های آتش سوزی یا جنایات اعزام شود  و اطلاعات  مهم را قبل از رسیدن انسانها  به منظور “افزایش آگاهی از وضعیت حادثه ” ارائه دهد.

 

شرکت روباتیک انسان نما

تخصص: رباتیک

مکان: پاسادنا ، کالیفرنیا

آنچه این شرکت انجام می دهد :این شرکت  روبات های “هم نشین و هم صحبت ” را از لحاظ فنی پیشرفته تر کرده و از آنها برای مراقبت از سلامتی وافزایش کیفیت زندگی انسانها  ، پرستاری  وهمینطور ابراز محبت  انسانی استفاده می کند .

 

 

 

رباتیک زنبور عسل

ROBOTICS HONEYBEE

تخصص : آکادمی ، دفاع ، هوافضا

مکان: بروکلین ، نیویورک

 

آنچه این شرکت انجام میدهد : فناوری HoneyBee Robotics از سال 1983 در چندین  مأموریت فضایی ناسا (از جمله سفر به مریخ ) استفاده شده است. این شرکت همچنین نقش بزرگی در صنایع دفاعی ، معدن و نفت و گاز ، ساخت سیستم های هوشمند حفاری و مته های مستقل و نمونه برداری از سایر نوآوری ها  دارد. در بخش پزشکی ، این شرکت یک روبات جراحی مغز و اعصاب و یک اسکالپل لیزر آندوسکوپی رباتیک ساخته است.

 

فن آوری های انرژی

تخصص:  صنعتی ، کشاورزی ، بهداشت و درمان

مکان: کمبریج ، ماساچوست

 

آنچه این شرکت انجام می دهد : نرم افزار Actin SDK Energid برنامه ریزی پیشرفته  دربازار واقعی را برای برنامه های کاربردی روباتیک صنعتی و مصرف کنندگانی که  دسترسی سریع به بازار در آن صنعت برایشان مهم است ، امکان پذیر می کند.

 

شرکت های رباتیک اتوماسیون برداشت

اتوماسیون برداشت

تخصص:  کشاورزی

مکان: بیلریکا ، ماساچوست

 

آنچه این شرکت  انجام می دهد: طبق گفته Harvest ، مدل HV-100 آن “اولین روبات کاملاً مستقل در جهان بوده که در کنار افراد در محیط های صنعتی اصلاح نشده کار می کند.” امروزه ، بیش از 30 عدد ازاین رباتها در خدمت فعالان اصلی بخش کشاورزی در ایالات متحده برای کمک به افزایش بهره وری و کیفیت محصولات کار می کنند . روبات های Harvest بارگیری  را یاد می گیرندو انجام میدهند تا کارگران انسانی بتوانند روی جنبه های دیگر روند کاشت و برداشت محصولات تمرکز کنند.

 

شرکت های روباتیک بصری جراحی

تخصص : بهداشت و درمان

مکان: سانیوال ، کالیفرنیا

 

آنچه این شرکت انجام می دهد : از روبات های ویدئویی  برای کاهش ریسک  جراحی های خطرناک  استفاده می شود. این ربات مجهز به فن آوری های پیشرفته بینایی ، سیستم های انرژی ، لوازم جانبی و ابزار است و دارای یک پلت فرم داوینچی به روز شده است  که از اواخر دهه 1990 برای میلیون ها جراحی استفاده شده است. یون جدیدتر برای بیوپسی ریه محیطی با حداقل تهاجم استفاده می شود.