این روبات را که به ” سبک گاگنام” می رقصد را ببینید.

برای نقش بستن لبخند بر روی صورت و کاهش استرس  ، کار زیر را به شما پیشنهاد می دهیم. شرط می بندیم که از آن لذت خواهید برد و آن را بیش از یک بار تماشا خواهید کرد.

 

فناوری همیشه شگفت انگیز است و آنچه را که هر روز ارائه می کند ما را متحیر می کند. روبات ها از جمله فنی ترین اختراعاتی هستند که امروزه متداول هستند و اگر نگوییم توجه همه ی مردم ، توجه اکثر مردم را به خود جلب خواهد کرد. آنها بسیار مفید هستند و در بسیاری ازمشاغل و مکانها مانند کارخانه ها ، بیمارستان ها و حتی در منازل برای انجام کارها مورد استفاده قرار گرفته اند. از روبات ها برای انجام کارهای سخت استفاده می شود که برای انسان خطرناک است. آنها مانند انسان رفتار می کنند و به صورت خودمختار خودشان را راه می برند. اکنون روبات ها انعطاف پذیرتر از گذشته هستند تا حدی که بتوانند بهتر از برخی انسان ها برقصند. ما تعدادی از روبات هایی را ارائه می دهیم که می توانند رقص سبک Gangnam  را خیلی خوب برقصند  و ممکن است روزی بیاید که به انسان ها بیاموزند که چگونه برقصد.

کسانی که نمی دانند “سبک گانگنام” چیست بهتر است بدانند که این یک آهنگ کره ای است که توسط یک نوازنده کره جنوبی به نام PSY ارائه می شود و او آهنگ را با رقص اجرا می کند. آهنگی که اخیرا اجرا شده و در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است.

 

  1. Charli-2

اولین رقاص ما Charli-2 است که توسط مهندس دنیس هونگ درموسسه فناوری ویرجینیا ارائه شده است. این ربات یکی از روبات های انسان نما است که بسیار انعطاف پذیر است. این ربات بطور خاص برای مقاصد نظامی طراحی شده است از جمله آتش نشانی در کشتی و شرکت در نیروی دریایی ایالات متحده. این ربات  با قابلیت برای بالا رفتن از پله ها وحرکت در معابر باریک طراحی شده است . آنها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند با تیم انسانی موجود در کشتی به خصوص فرمانده  در تعامل باشند و به فرمانها پاسخ بدهند و زبان و حرکات انسانی را بفهمند . چارلی همچنین خیلی مستقل و اتومات در موقعیت های خاص خودش را هدایت می کند . هدف از رقص چارلی آزمایش و به نمایش گذاشتن  توانایی او برای جابجایی  نرم و سبک قسمتهای مختلف بدنش و حفظ تعادل اوست و نشان می دهد که  استفاده از آن در کشتی کاملاً مناسب است. تحقیقات جدیدی هم برای طراحی فرزندش ASH انجام شده است.

 

  1. ربات نائو

دومین رقصنده ما که از سایرین خوش تیپ تر به نظر می رسد. این ربات توسط شرکت فرانسوی Aldebaran Robotics ارائه شده است. این ربات انسان نما بسیار انعطاف پذیر است و همچنین بسیارهوشمند است.

 

 

 

  1. mRobo

این ربات شبیه یک مدیر یا محافظ است. نائو توسط TOSY Robotics JSC® ساخته شده است که تولید کننده ی روباتیک و اسباب بازی  با تکنولوژی بالا است. این ربات در واقع  بلندگو یا پخش کننده آهنگ است که می تواند به شکلی کامل و انعطاف پذیر برقصدو بسیار خنده دار است. mRobo می تواند کاری کند که خیلی کوچک بنظر برسد.

اگر این روبات ها بتوانندعکس العمل صورت مارا در هنگام رقصشان روی صحنه ببینند خیلی خوشحال خواهند شد.

به ما بگویید که نظرتان در مورد رقص آنها چیست ؟ و اگر لذت بردید کدامشان را بیشتر دوست دارید؟